Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
Gość napisał:
a co w tym jest zle? ja mam tak samo ;D
ja tez o ph ;/ deb*** ze mnie w najlatwiejszych zadanich zrobilem blad
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Spożyte tłuszcze są hydrolizowane już w żołądku przez lipazę żołądkową. Lipaza rozszczepia wiązania estrowe. Działalność lipazy żołądkowej jest w żołądku mocno ograniczone z powodu odczyny środowiska. Optymalne pH dla lipaz wynosi około 6-7, podczas gdy w żołądku panuje pH 1,5-2 jest więc stanowczo za niskie." dr Henryk Różański, czyli mamy poparcie w autorytecie naukowym, można więc było wpisać pH. I nie musicie się wyzywać od pacanów tylko najpierw to sprawdźcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w ogole to ta matura była bez sensu, nie było hipotez, problemów badawczych, wykresu ani tabelki żal ... Ej a te kolibry to mutualizm co nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dałam symbioza, ale myślę,że i mutualizm i sybioze mozna zamiennie w tym wypadku traktować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~basia~ napisał:
"Spożyte tłuszcze są hydrolizowane już w żołądku przez lipazę żołądkową. Lipaza rozszczepia wiązania estrowe. Działalność lipazy żołądkowej jest w żołądku mocno ograniczone z powodu odczyny środowiska. Optymalne pH dla lipaz wynosi około 6-7, podczas gdy w żołądku panuje pH 1,5-2 jest więc stanowczo za niskie." dr Henryk Różański, czyli mamy poparcie w autorytecie naukowym, można więc było wpisać pH. I nie musicie się wyzywać od pacanów tylko najpierw to sprawdźcie.
Mam nadzieję, że masz rację ale w ogole jak napisalem ze ekosystem autotroficzny jest samowystarczalny bo nie wuymaga napływu materii z zewnatrz to jest mało co nie trzeba było dopisac producento co nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w ogole skad oni ten miekisz drzewny wzieli ;/ szkoda punktu ja sobie to wyobrazilem jako takie twarde komorki okragle, ktore usztywniaja ;p;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no nie wiem ja napisałam,że producenci mogą samodzielnie wytworzyć materię organiczną która potem krąży w ekosystemie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurde ja na szczęście nie wpisałam tego miękiszu a wahałam się, a ile wam wyszły stosunki fenotypowe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3:1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o mi też;D,ale to nie zmienia faktu ze matura była porąbana i jak będę miała 80 % to chyba podskoczę z radości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 12 zad jest źl wykres narysowany. Siarczany mają 2 a fosforany 1.7. a tu jest odwrootnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='bb' date='10.05.2010, 19:48:08' post='282492'] kurde ja na szczęście nie wpisałam tego miękiszu a wahałam się, a ile wam wyszły stosunki fenotypowe? [/quote 3:1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bb napisał:
matura była porąbana i jak będę miała 80 % to chyba podskoczę z radości.
zrobię dokłądnie to samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej ale to zadanie z tą fermentacją było glupie, bo przeciez ona wplywa tylko posrenio na barwe antocjanow, ja napisalem, ze zaszla zmiana stopnia utl miedzi w antocjanach i dlatego ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z plazmidami wchodzą w skład genomu,ale czy są niezbędne dożycia?;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yy ja w ogóle spieprzyłam to zadanie bo napisałam ze fermentacja octowa a bakterie przecież przeprowadzają alkoholową i mleczanową. moim zdaniem tam ma być mleczanowa,patrzyłam do encyklopedii z biologii;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znaczy drożdże nie bakterie już mi się pieprzy po tej głowie:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tutaj też złe odp !! Ludzie !! Zad 4 poziom podst AB i B .Gr 0 jest uniwersalnym dawca a nie biorcą, a jak może być gr A jak wytwarza ona przeciwciała przeciw gr B??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie co, teraz porównałam sobie odpowiedzi z interii i onetu i żeby one tylko troche się rózniły to ok, ale one różnia sie o 180 stopni niektóre ;o
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jezu ludzie nie przesadzajcie jestem w 1klasie liceum i podstawa bio była dla naprawdę prosta.. jak robilam zadania to sądzę, że te 70% bym miała na pewno.. jestem w 1/3podręcznika do1klasy.. a w gim też miała taka beznadziejną biologię.. wszystko z tekstów wynikało;D rozsz juz troche gorzej ale te30% też by sie uzbierało;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...